Z Budapešti vezieme dôležité víťazstvo! Zdeněk Král strelil prvé góly v sezóne

Tipsport liga dnes po reprezentačnej prestávke pokračovala ďalším kolom, v ktorom sme cestovali za súperom do Budapešti.

Zápas sa od úvodu nevyvíjal pre nás dobre, pretože do vedenia sa dostali domáci v polovici šiestej minúty. Nasledovala séria presilových hier, v ktorých sme mohli vyrovnať, ale aj inkasovať. Minútu a pol pred koncom prvej tretiny vyrovnal svojim prvým gólom v sezóne Zdeněk Král a v polovici druhej tretiny poslal náš tím do vedenia! O necelé dve minúty sme viedli už 3:1 a zdalo sa, že zápas bude mať jednoznačný priebeh.

Domáci ale dokázali zápas zdramatizovať! V úvode tretej tretiny bol najskôr vylúčený Rasťo Gašpar, čo však kontaktný gól neprinieslo. O štyri minúty ale Danserau znížil a o ďalšie dve už bolo vyrovnané, po góle Browna. Chlapci sa ale nedali nepriaznivým vývojom odradiť, bojovali ďalej a v 51. minúte sa presadil Peter Hraško a opäť poslal náš tím do vedenia. Do konca zápasu sme si dokázali tesné vedenie udržať a tešili sme sa zo zisku mimoriadne cenných bodov, ktorými sme pretrhli nepríjemnú sériu prehier.

V dnešnom zápase sa v zostave objavili dve kanadské posily, ktoré sa pripojili k nášmu tímu ešte pred reprezentačnou prestávkou a dnes naplno zabojovali v detvianskom drese o dôležité víťazstvo. Hayden Hodgson zaznamenal prihrávku na gól Zdeňka Krála, ale v záverečnej tretine si pripísal na konto aj prvé trestné minúty. Veríme, že obaja hráči budú platnými posilami nášho tímu a pomôžu nám k naplneniu predsezónnych cieľov!

MAC Budapešť – HC 07 Detva 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Góly: 6. Burt (Odnoga, Pápa), 47. Dansereau (Brown), 49. Brown (Dansereau) – 19. Král (Gašpar), 29. Král (Hodgson, Sládok), 31. Surový (Mat. Chovan, Valent), 51. Hraško (Ščurko, Murček). Rozhodcovia: Lokšík, Fridrich – Orolin, Valo, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.

MAC Budapešť: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Szigeti, Fejes – Nagy, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Pápa – Szabad, Majoross, Kreisz

HC 07 Detva: Petrík – Mar. Chovan, Betker, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Mat. Chovan – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Žilka – Král, Gašpar, Hodgson – Surový, Valent, Ľupták