Z Miškovca si odnášame po dramatickom závere 1 bod

V Miškovci sa pred bezmála tisícovou návštevou hral atraktívny a bojovný hokej, plný súbojov a emócií. Zápas rozhodli presilové hry, z ktorých padli až štyri góly.

Do zápasu sme vstúpili lepšie, keď už v 5. minúte otvoril skóre presilovkovým gólom Jakuceňa. O 5 minút bolo ale vyrovnané, keď využil presilovku jeden z najskúsenejších hráčov Miškovca Žiga Pance a o ďalších 5 minút skóre v ďalšej presilovke otočil.

Naše vyrovnanie prišlo až v 28. minúte z hokejky Maroša Surového. Potom sa hra vyostrila a prišla séria šarvátok a vylúčení, ktorá vyvrcholila v 39. minúte pästnou výmenou názorov medzi Kuklevom a Somogyim.

Do tretej tretiny sme vstúpili opäť lepšie, keď už po 70. sekundách hry zvýšil náš náskok Matúš Chovan. Domáci sa ale nevzdávali a kapitán Miškovca Bálint Magosi v 49. minúte vyrovnal v ďalšej presilovke na 3:3. Keď sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, zobral všetko na seba Peter Hraško a nádhernou strelou do pravého horného rohu domácej brány strhol vedenie na našu stranu. Naša eufória a pomyselná radosť z plného bodového zisku však trvala len 24 sekúnd a Alexis Loiseau vyrovnal na 4:4, čím poslal zápas do vytúženého predĺženia.

V ňom sa stal hrdinom zápasu kapitán Magosi a rozhodol o ukončení 8-zápasovej série prehier svojho tímu.

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí vycestovali až do Miškovca, aby podporili našich hokejistov. Veľmi si vážime vašu podporu!

DVTK Jegesmedvék Miskolc – HC 07 Detva 5:4 pp (2:1, 0:1, 2:2 – 1:0)
Góly: 10. Pance (J. Vas), 16. Pance (Somogyi, J. Vas), 49. Magosi (Loiseau, Láda), 60. Loiseau (Pance), 64. Magosi (J. Milam, Loiseau) – 5. Jakuceňa (Ščurko, Kuklev), 29. M. Surový (F. Fekiač, J. Žilka), 42. Matúš Chovan (Tibenský, Sládok), 60. Hraško (Sládok)
Vylúčení: 1:6 na 2 min, navyše Somogyi 5+DKZ za pästný súboj, J. Vas 5+DKZ za faul kolenom – Kuklev 5+DKZ za pästný súboj, Ščurko 10+DKZ osobný trest , presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0,

Zostavy:

DVTK Jegesmedvék Miskolc: Adorján – Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda, Rusk – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, J. Vas, Pance – R. Harrison, Loiseau, Somogyi, – Vincze, Hajós, Ritó
HC 07 Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, M. Šimon, F. Fekiač, Gachulinec, Hedera – Puliš, Jakuceňa, Ščurko – Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský – J. Žilka, Murček, M. Surový – Z. Král, V. Fekiač, Martin Ďaloga