Z Miškovca sme si na cestu pribalili aj 3 body

Dnešný zápas bol, tak ako tie predchádzajúce, mimoriadne vyrovnaný, so šancami na oboch stranách. Domáci boli veľmi nepríjemným súperom a neraz sme im chybami pomáhali vytvárať si nebezpečné gólové príležitosti. V bráne opäť čaroval Alexander Zalivin, ktorý mnohokrát bol jedinou prekážkou v gólovej radosti Miškovca.

Zápas bol poznačený aj absenciou chorého Rada Puliša a tréneri museli zostavu priebežne prispôsobovať. Najskôr po boku Michala Murčeka a Laca Ščurka vykorčuľoval Matúš Chovan, ktorého od druhej tretiny vystriedal Rasťo Gašpar.

Úvod bol opatrný a obojstranne vyrovnaný, poznačený vylúčeniami, ale prvého gólu sme sa nedočkali.

Druhú tretinu sme začali presilovou hrou z konca prvej tretiny, ale gól sme z nej nevyťažili. Domáci sa tešili v 24. minúte, keď presne umiestnená strela Balásza Somogyiho skončila až v našej sieti. Vyrovnania sme sa dočkali až minútu a pol pred koncom tretiny, keď strelou od modrej čiary skóroval Matúš Chovan.

Tretia tretina priniesla množstvo šancí, ale gólom skončila len jedna. Peter Valent vyhral vhadzovanie, puk sa dostal k Marošovi Surovému a ten z otočky prekvapil domáceho gólmana, čím sa postaral o dokonalý obrat. V závere zápasu to pred našou bránou viackrát „horelo“, hostia sa odhodlali k hre bez brankára, ale pozornou hrou sme si dôležitý výsledok ustrážili a tešíme sa z plného bodového zisku.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC 07 Detva 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Somogyi (Ritó, Milam) – 38. Mat. Chovan (Král, Tibenský), 47. M. Surový (Valent). Rozhodovali: Kalina, Štefik – Jobbágy, Bogdaň, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Tibenský (Detva) 10 min osobný trest, presilovky a oslabenia: 0:0, 1125 divákov

DVTK Miškovec: Vay – Vojtkó, Crawford, T. Slovák, Szirányi, Milam, Göz – Kulmala, Miskolczi, Pance – Magosi, Louiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Ritó

HC 07 Detva: Zalivin – Betker, Mar. Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, Šimon – Mat. Chovan, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Král, Gašpar, Tibenský – Valent, M. Surový