Z Trenčína sa vraciame s plným bodovým ziskom

V dnešnom zápase sme nadviazali na výborný výkon zo súboja s Bystricou. Favorizovaných domácich sme sa nezľakli a nebojácne sme si išli za svojim cieľom.

Najskôr sme využili zaváhanie trenčianskej obrany a Peter Valent otvoril skóre zápasu. Vyrovnať sa vojakom podarilo po vyrazenej strele Bartoviča, kedy sa k puku dostal Ölvecký a pohotovo strelil úvodný domáci gól.

Zlomovými v zápase boli presilové hry. Najskôr sa v našom oslabení dostal k puku Puliš, výborne našiel Ščurka a bolo 2:1 v náš prospech. O pár minút neskôr sme dostali príležitosť dvojnásobnej presilovky, kedy Duklu zrazil k zemi už po 13. sekundách Murček a zvýšil už na 3:1. V záverečnej tretine dorážkou spečatil náš triumf Rasťo Gašpar a nič už nezmenil ani druhý gól Ölveckého v 58. minúte.

HK Dukla Trenčín – HC 07 Detva 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 12. Ölvecký (Bartovič, Holenda), 58. Ölvecký (Bartovič, Hecl) – 7. P.Valent (M.Surový), 26. Ščurko (Puliš), 35. Murček (Hraško, Puliš), 56. Gašpar (Šimon, V.Fekiač), vylúčení: 4:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Babic – M. Orolín, Sipos, 2673 divákov.

HK Dukla Trenčín: Valent – Rýgl, Luža, Bohunický, Holenda, Kovář, Frühauf, Niko – Radivojevič, Sojčík, O.Mikula – Bartovič, Ölvecký, M.Hecl – T.Varga, Bližňák, Sádecký – D.Hudec, J.Švec, Pardavý ml. – Špankovič

HC 07 Detva: Petrík – Gachulinec, Mart.Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F.Fekiač, Hedera – Puliš, Murček, Ščurko – Gašpar, V.Fekiač, Mart.Ďaloga – Z.Král, Mat.Chovan, Tibenský – M.Surový, P.Valent, Giľak