Začína nová súťaž, do Nových Zámkov cestujeme zvíťaziť

Ako sa zvykne hovoriť, play off je úplne nová súťaž a papierové predpoklady, či postavenie v tabuľke nemusí nič znamenať!

Dnes začína osemfinále play off, v ktorom budú našim súperom Nové Zámky, o čom rozhodlo až posledné kolo základnej časti. Novozámčania nevyužili viacero zápasov na zisk dôležitého bodu a dráma tak vyvrcholila priamym postupom Trenčína do štvrťfinále.

Sezónu začali hokejisti z juhu Slovenska veľmi dobre a patrili dlhodobo k lídrom súťaže. Prišiel však herný výpadok a to ich stálo pozície, na ktoré sa už do konca základnej časti nedokázali vrátiť. Navyše ich v závere trápili zranenia, čo sa podpísalo na hernom prejave mužstva.

Na pokoji určite hráčom neprospieva ani negatívna bilancia troch prehratých zápasov v rade, ktorým predchádzali dve víťazstvá po predĺžení.

Naši chlapci splnili predsezónny cieľ, ktorým bolo vyhnúť sa nepríjemnej baráži, čo sa nám podarilo a dosiahli sme umiestnenie, ktoré nás posunulo do ďalších bojov. Zámky sú súperom, ktorý má svoju kvalitu, ale dokázali sme nad nimi zvíťaziť a na to chceme nadviazať aj v osemfinálovej sérii.

Počas dlhodobej základnej časti sme odohrali päť vzájomných zápasov, z ktorých sme dokázali zvíťaziť iba raz, ale výsledkom 5:0, čo určite ostalo zaryté v pamäti nielen hráčov, ale aj trénerov súpera.

Do zápasu určite nastúpime odhodlaní zvíťaziť, aj keď to na „horúcom“ ľade v Nových Zámkoch nebude vôbec jednoduché. Očakávame vyrovnaný duel, ktorý sa možno rozhodne až po základnej hracej dobe, ale všetci veríme, že s úspešným koncom pre nás!

Zápas môžete sledovať od 18:00 naživo na huste.tv, aj na obrazovkách RTVS.