Základnú časť ukončíme v Trenčíne

Dnes odohrajú naši hokejisti svoj posledný zápas v základnej časti aktuálneho ročníka zápasom v Trenčíne. Dukla je súperom, ktorého sme dokázali na ich vlastnom ľade zdolať a k sebavedomiu prispieva fakt, že vojaci boli vtedy dlhodobým lídrom ligovej tabuľky. Dokázali sme s nimi odohrať napriek papierovej prevahe veľmi vyrovnané zápasy a z celkovo piatich len dva skončili viac ako dvojgólovým rozdielom. Naša vzájomná bilancia je ale v prospech trenčanov v pomere 1:4. Disponujú kvalitným kádrom, v ktorom nájdeme známe mená ako Hossa, Starosta, Radivojevič a ďalších, na ktorých je postavená celá kostra tímu doplnená o talentovaných mladíkov.

Dukla určite nenechá nič na náhodu, pretože aktuálne jej patrí v ligovej tabuľke 4. miesto, ale vrch tabuľky je priam nabitý a od druhej Banskej Bystrice ich delia len dva body, čo by pre nich znamenalo vylepšenie si pozície pred blížiacim play off. Naši chlapci pôjdu do zápasu s cieľom napraviť si chuť po domácom zápase so Žilinou, ale hlavne doladiť detaily pred barážou. Môžeme očakávať zmeny v zostavení formácií a v zápase sa možno objavia mladší hráči, ktorí v posledných zápasoch nedostávali dostatočný priestor. Dnešný zápas bude mať určite zaujímavú príchuť aj pre trénera Josefa Tureka, pre ktorého bol Trenčín posledným slovenským pôsobiskom.

Veríme, že sa nám podarí v Trenčíne uhrať dobrý výsledok, potrápiť favorita a možno opäť prekvapiť. Dôležité bude udržať úvodnú tretinu, čo sa nám v posledných zápasoch nedarilo a gólovo sa presadiť, aby sme mohli pomýšľať na bodový zisk. Veríme, že sa chlapcom bude dariť a že sa nám budú vyhýbať zranenia, ktoré by v tejto fáze súťaže mohli výrazne skomplikovať situáciu.

Pridaj komentár