Zalivin s nulou, vychytal štvrté víťazstvo v rade

Výborný zápas, fantastický výkon našich hokejistov, krásne akcie, vynikajúci Zalivin a štvrté víťazstvo v rade! Tak sa dá zhrnúť dnešný zápas, v ktorom sme totálne zmietli Nové Zámky výsledkom 5:0!

Naše prvé víťazstvo s týmto súperom sa nerodilo jednoducho. Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná a šancí na otvorenie skóre nebolo veľa. Jediným gólovým hrdinom prvého polčasu sa stal Daniel Gachulinec, ktorý v 14. minúte strelil svoj prvý v tejto sezóne a zároveň víťazný gól.

V druhej tretine sa prezentoval nechytateľnou bombou od modrej Peťo Hraško a za ním aj Hayden Hodgson, ktorý premenil Ovechkinovskou strelou prihrávku Jakuba Žilku. Definitívny klinec pridal 17 sekúnd pred koncom Jozef Tibenský, ktorého ukážkovo našiel Rasťo Gašpar.

V Tretej tretine pridal piaty presný zásah Michal Murček, ktorý zblízka dorazil strelu Frederika Fekiača a bolo po zápase. Hostia sa nezmohli ani na jeden gól a Saša Zalivin sa stal hviezdou zápasu. Vychutnal si tak pocit mať na hlave tradičné sombrero, ktoré väčšinou patrí jeho kolegom za víťazné góly.

HC 07 Detva – MHC Nové Zámky 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 14. Gachulinec (Surový, F. Fekiač), 24. Hraško (Sládok), 31. Hodgson (Žilka, Fekiač), 40. Tibenská (Gašpar), 47. Murček (F. Fekiač, Puliš)

HC 07 Detva: Zalivin – Betker, Mar. Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Král, Gašpar, Tibenský – Mat. Chovan, Valent, Surový

MHC Nové Zámky: Košarišťan (31. Kristín) – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Šimun – Bajtek, Urban, Pospíšil – Henderson, Fábry, Jurík

Josef Turek, HC 07 Detva: „V dnešnom zápase sme dominovali vo všetkých činnostiach a preto sme vyhrali.“

Jerguš Bača, asistent trénera MHC Nové Zámky: „Okrem prvých troch, štyroch striedaní, kde to bolo vyrovnané, sme zaostávali vo všetkých činnostiach, čo sa týkalo osobných súbojov, udržania sa v súperovom obrannom pásme, dôrazu pred oboma bránkami, hlavne pred našou sme boli krok pozadu a do konca zápasu sme v tom štýle pokračovali. Čiže absolútna nespokojnosť nielen s dnešným výsledkom, ale predovšetkým s predvedenou hrou.“