Zápas s Budapešťou nám nevyšiel, rozhodla druhá tretina

Hostia dnes potvrdili, že ich predchádzajúce výsledky neboli náhodné, dokázali využiť presilové hry a pridali aj gól v oslabení.

Bol to ťažký zápas s kvalitným súperom, v ktorom rozhodovali aj výkony brankárov. Tí najmä v prvej tretine nemali „svoj deň“, ale rozhodla hlavne druhá tretina, v ktorej sme inkasovali tri góly a hostia si vybudovali náskok, ktorý pohodlne udržali a zápas doviedli do úspešného konca.

Výrazným oslabením popri chýbajúcom Kuklevovi, Ďalogovi a Betkerovi je aj zranenie Rada Puliša, ktoré ho vyradilo z hry na niekoľko zápasov a tréneri musia v každom zápase hladať optimálne zloženie jednotlivých formácií.

Teší nás, že sa svojho prvého gólu v detvianskom drese dočkal Andrej Golian, ktorý sa po návrate z 20-ky zaradil do tímu a doplnil oslabené obranné rady.

Za hostí dnes rozhodli dvojgóloví legionári Langkow, Brown a Klempa.

Musíme sa rýchlo otriasť z nepríjemného výsledku, pretože nás čakajú ďalšie ťažké zápasy a najbližšie sa predstavíme vo veľkom derby vo Zvolene už tento Piatok.

HC 07 Detva – MAC Budapešť 3:7 (3:3, 0:3, 0:1)
Góly: 13. Golian (Murček), 16. Tibenský (Hraško), 19. Hodgson (Gachulinec) – 7. Langkow (Orban, Bodó), 14. Langkow (Dansereau, Klempa), 18. Brown (Garát, Klempa), 26. Bodó (Orban), 33. Brown (Klempa), 36. Klempa (Dansereau, Brown), 49. Klempa (Brown)

Josef Turek, HC 07 Detva„Prvá tretina sa skončila 3:3, dostali sme lacné góly, ale vždy sme sa vedeli vrátiť do zápasu. Druhá tretina rozhodla, z našej strany bola veľmi slabá, bolo tam časté vylučovanie a to rozhodlo o celom výsledku. Hrali sme tam veľmi zle a preto sme prehrali. V poslednej časti sme sa ešte chceli vrátiť do zápasu, začali sme dobre korčuľovať, dobre sme sa pohybovali, ale nevyjadrili sme to strelecky.“ 

Majoross Gergely, MAC Budapešť: „Som veľmi rád, že sme dnes vyhrali, mali sme dobrú obranu, ale v prvej tretine sme robili chyby. Hovorili sme chlapcom, že súper má nebezpečné protiútoky a majú šikovných hokejistov, ktorí to vedia premieňať. V druhej tretine sme sa zlepšili, dokázali sme si vytvoriť náskok, hrali sme dobre, boli sme viac efektívnejší a preto sme vyhrali.“

Zdroj: huste.tv