Zimák v Mikuláši sme pokrstili víťazstvom, domov vezieme tri dôležité body

Prvá tretina nám vôbec nevyšla. Šancu otvoriť skóre prepásol Murček a v poslednej päťminútovke dokázali liptáci dvakrát skórovať.

V druhej tretine sa nám podarilo znížíť, keď sa do listiny strelcov zapísal, hneď v prvom zápase po prestávke zapríčinenej zlomeninou ruky, náš najproduktívnejší hráč Rado Puliš.

Dokonalý obrat a totálny šok sme domácim spôsobili v záverečnej tretine. V 53. minúte sa v presilovke prvýkrát v histórii slovenskej extraligy gólovo zapísal Kurtis McLean, pre ktorého to bol prvý zápas v našom drese. Na začiatku 58. minúty definitívne otočil skóre Matúš Chovan a zabezpečil plný bodový zisk pre náš tím. Tešíme sa tak z dôležitého víťazstva a úspešne pokrstenej novučičkej haly v Liptovskom Mikuláši.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Góly: 16. Kuráli (Čenka), 19. Žiak (Ró. Huna, Kriška) – 29. Puliš (Török, Sládok), 53. McLean (Hodgson), 58. Mat. Chovan (Gašpar). Rozhodovali: Snášel, Babic (Maď.) – Stanzel, Vincze (Maď.), vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Šimko – Kurali, Fereta, Bača, Nemec, Parobek, Mezovský, Droppa, Vybíral – Kriška, Ró. Huna, Žiak – Uram, Tamáši, Varga – Števuliak, Oško, J. Sukeľ – Nechaj, Uhrík, Čenka

HC 07 Detva: Zalivin – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Betker, F. Fekiač, Kuklev, Ďaloga, Jendroľ – Török, Murček, Puliš – Hodgson, Mclean, Žilka – Král. Mat. Chovan, Gašpar – Surový, V. Fekiač, Tibenský