Zo západu cestujeme na východ, po 20-ke nás čakajú Košice

Hokejisti majú ešte v nohách včerajší náročný duel v Piešťanoch a už sa pripravujú na ďalší, ktorý ich čaká dnes podvečer v Košiciach. Mladíci v drese reprezentácie do 20 rokov boli mimoriadne zdatným súperom, proti ktorému sme museli otáčať nepriaznivé skóre a definitívne rozhodol o našom víťazstve až v poslednej minúte Rado Puliš.

Dnes nás čaká úplne iný súper! Mnohonásobný majster HC Košice dlho kraľoval ligovej tabuľke a nevydarený zápas vo Zvolene rozhodol, že sa aktuálne títo súperi delia o prvú priečku tabuľky, som ziskom 31 bodov. Košice majú druhý najproduktívnejší útok v lige, doteraz svojim súperom nastrieľali 46 gólov a druhú najlepšiu obranu, pretože inkasovali len 26.

Kapitán Ladislav Nagy ovládol všetky tímové štatistiky a so ziskom 15 bodov za 7 gólov a 8 asistencií je najproduktívnejším hráčom, strelcom, asistentom, aj najlepším v štatistike +/-.

V našom úvodnom vzájomnom stretnutí sa tešili z víťazstva košičania, ktorí si vďaka trojgólovej nádieľke v poslednej tretine, vybojovali víťazstvo 4:1. Našim jediným úspešným strelcom bol už v 26. sekunde zápasu Rasťo Gašpar.

Do Košíc cestujeme odhodľaní bodovať, aj keď to bude na ľade Steel arény, ktorá sa teší slušným diváckym návštevám, veľmi náročné. Na zápas cestujeme posilnení o Maxima Jakuceňu, ktorý včera prvýkrát vykorčuľoval v útočnej formácii s Igorom Magoginom a Jakubom Žilkom, ale nepodarilo sa im napriek viacerým šanciam skórovať.

Zápas môžete naživo sledovať na huste.tv.