Zo Zvolena vezieme bod, rozhodol dvojgólový Handlovský

Keby nám niekto pred zápasom ponúkal so Zvolenom bod, asi by sme ho brali bez zaváhania. Kto by bol povedal, že my budeme diktovať tempo zápasu a domáci sa budú strachovať o výsledok?

Skóre sme otvorili na konci 6. minúty, keď ukážkovo do pravého horného rohu namieril Jakub Žilka. Zvolenčania tlačili, ale v 17. minúte sme sa tešili opäť my, keď sa parádnym blafákom presadil Michal Murček a zvýšil už na 2:0.

Gólovo chudobná druhá tretina priniesla len jediný gól, z hokejky Handlovského.

V tretej tretine stačilo zvolenčanom len 19 sekúnd na využitie presilovej hry, po vylúčení Jozefa Tibenského, aby Obdržálek vyrovnal na 2:2. Do konca riadneho hracieho času sa nám už nepodarilo skórovať a zápas tak pokračoval predĺžením.

V 63. minúte vylúčili rozhodcovia Laca Ščurka a Handlovský druhým gólom v zápase rozhodol o výhre Zvolena po predĺžení.

S výsledkom a cenným bodom môžeme byť určite spokojní, výrazne nám pomohol svojim predčasným návratom Ben Betker, mrzieť nás možno môže 8 nevyužitých presilových hier, z toho dve 5 na 3, ale bodovať s vedúcim tímom súťaže v troch zápasoch v rade je pre nás veľkým úspechom!

HKM Zvolen – HC 07 Detva 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 27. Handlovský (Vandas, Špirko), 47. Obdržálek (Kytnár, Michal Chovan), 65. Handlovský (Kytnár, Špirko) – 6. Žilka (V. Fekiač, Hodgson), 17. Murček (Ščurko, Hraško). Rozhodovali: Lokšík, Műllner – D. Konc ml., Výleta. vylúčení: 10:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2770 divákov.

HKM Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Ulrych, Zeleňák, Drgoň, Roman, Růžička – Vandas, Kytnár, Handlovský – Chlepčok, Michal Chovan, Obdržálek – Mitchell, Špirko, Šišovský – Halama, Petráš, Andrisík

HC 07 Detva: Zalivin – Martin Chovan, Betker, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Golian – Král, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Pulčšák, Gašpar ml., Tibenský – Surový, Valent, Matúš Chovan

Andrej Podkonický, HKM Zvolen: „My sme nezačali zle, mali sme tam dve šance pred odkrytou bránkou, ale nedali sme z nich góly. Detva potom bola iniciatívnejšia, rýchlejšia, agresívnejšia a dala dva góly. V obrane sme mali zmätky, čo dostalo hostí na koňa. Až v druhej tretine sme hrali svoj hokej, vytvorili sme si množstvo šancí, no dali sme iba jeden gól. Tlak bol však z našej strany veľký, rovnako aj v tretej tretiny, no dnes sme vyrobili veľmi veľa faulov, najmä na konci zápasu a to nás pribrzdilo. Musím pochváliť chalanov, že ubránili veľmi veľa oslabení a chytal aj Skapski veľmi dobre. Som rád, že sme v predĺžení využili presilovku a získali aspoň dva body.“

Josef Turek, HC 07 Detva: „Vyšiel nám vstup do zápasu. Prvú tretinu sme vyhrali 2:0, boli sme v nej lepší. V druhej tretine súper zvýšil obrátky, boli sme pod veľkým tlakom, podržal nás gólman. Ustáli sme veľa príležitostí súpera, inkasovali sme iba jedenkrát, čo bolo dôležité pre vývoj celého zápasu z hľadiska zisku bodu. Aj v tretej tretine sme boli pod tlakom, ale dobre sme si rozoberali hráčov súpera, škoda len faulu, po ktorom domáci vyrovnali. Mrzia nás následne nevyužité presilovky ku koncu riadneho hracieho času a na začiatku predĺženia. Súper naopak využil poslednú početnú výhodu a vyhral. Odohrali sme však dobrý zápas s dobre rozbehnutým lídrom súťaže.“