Zo Zvolena vezieme veľmi cenný bod

Dnes sme sa dočkali a po deviatich zápasoch si pripisujeme so Zvolenom na konto cenný bod!

Od úvodu bolo jasné, že to nebude ľahký zápas, ale chlapci sa favorita nezľakli a podarilo sa nám otvoriť skóre gólom Murčeka, 9 sekúnd pred koncom úvodnej tretiny.

Hneď na začiatku druhej tretiny sme domácim darovali presilovú hru po faule Ščurka a tí potrebovali len 18 sekúnd na vyrovnanie gólom Vandasa. Zvolenčania dobre kombinovali a dostávali nás pod tlak, čo však veľakrát zázračne vyriešil náš brankár Alexander Zalivin. Dnes chytal vo veľkej forme a držal nás v hre o dôležité body počas celého zápasu. Za svoje výkony si na záver právom vyslúžil aj ocenenie „hviezda zápasu“. Gól do šatne nám bryndziari vrátili presne 60 sekúnd pred koncom druhej tretiny, kedy ich poslal do vedenia najlepší ligový strelec Milan Kytnár.

V poslednej tretine prišli veľké chvíle nášho kapitána Jozefa Sládoka, ktorý najskôr v 42. minúte prihral na vyrovnávajúci gól Martinovi Ďalogovi a v 50. minúte nás poslal do vedenia strelou od modrej čiary. Z vedenia sme sa tešili len necelé tri minúty, kedy Vandas svojim druhým gólom v zápase opäť vyrovnal a rozhodol o predĺžení.

Predĺženie prinieslo vyrovnaný hokej, ale zlomový moment prišiel v 63. minúte, keď putoval na trestnú lavicu Kuklev. V presilovke našiel Chovan voľného Obdržálka a ten strelou z prvej definitívne rozhodol o víťazstve Zvolena.

Zostrih zaujímavých momentov zápasu:

Zdroj: huste.tv